22.02.2017
Як сплачувати податок на нерухоме майно в цьому році
На Прилуччині надходження від оподаткування об’єктів нерухомого майна громадян та юридичних осіб, які перебувають на обліку Прилуцькій ОДПІ, у січні 2017 року склали понад 161 тис. грн., що перевищило минулорічні січневі надходження на майже 56 тис. гривень. Про це повідомила заступник начальника Прилуцької ОДПІ Ірина Євстіфєєва.
Як пояснює посадовець, відповідно до норм Податкового кодексу об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є житлова та нежитлова нерухомість, що перебуває у власності громадян та юридичних осіб. Платники цього податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об’єктів нерухомості, розміру загальної площі об’єктів, розміру ставки податку та нарахованої суми.
Прилуччанам варто звернути увагу на те, що у 2017 році власники нерухомості сплачуватимуть податок на нерухоме майно за 2016 рік. Тобто, цього року платники податків отримають повідомлення – рішення від територіальних органів ДФС, у яких буде визначена сума податку на нерухоме майно за ставкою до 3 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати, що діяла у 2016 році. Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які мають у власності квартири, житлова площа яких перевищує 60 кв.м для квартир і будинки більше 120 кв.м. (згідно вимог Податкового кодексу України) та відповідно до рішень органів місцевої влади.
У Прилуках рішенням міської ради від 09.07.2015 р. № 6 «Про встановлення податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» (зі змінами та доповненнями) ставку податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлено за 1 квадратний метр бази оподаткування в розмірі:
· 0,10 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, (1,38 грн. за 1 кв.м.) - для об’єктів житлової нерухомості;
· 0,10 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (1,38 грн. за 1 кв.м.) – для об’єктів нежитлової нерухомості в частині господарських (присадибних) будівель (допоміжних (нежитлових) приміщень, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції);
· 0,20 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (2,76 грн. за 1 кв.м.) – для об’єктів нежитлової нерухомості.