Основним бюджетоутворюючим доходним джерелом місцевого бюджету є податок з доходів фізичних. Всі відрахування із офіційних заробітних плат йдуть до місцевого бюджету і використовуються не лише на розвиток та благоустрій міста, але й на соціальні виплати, допомоги по безробіттю та ін.
У зв’язку з набуттям чинності Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – закон), починаючи з 01.01.2017 законом внесені зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю України, а саме, в рази збільшено фінансову відповідальність суб’єкта господарювання ( від 9 600 до 320 000 грн.).
Досвід показує, що значна частина громадян, не знаючи чинного законодавства про працю та пенсійне забезпечення, вважає, що запис в трудовій книжці дасть можливість отримати пенсію за весь трудовий стаж. Однак на сьогоднішній день поняття «трудовий стаж» замінено на «страховий стаж».
Пенсійний фонд здійснює облік нарахованої заробітної плати і сплачених страхових внесків персонально по кожному працівнику чи підприємцю, а також облік періодів роботи, за які сплачено ці внески. І саме від цих величин залежить розмір майбутньої пенсії.
Звертаємо увагу населення, що погоджуючись на неофіційне працевлаштування, ви втрачає такі права, як оплачувані відпустки, соціальні страхові виплати та пенсійний стаж. Тому всім працівникам важливо знати та розуміти, що заробітна плата «в конвертах» – це не тільки неотримання соціальних пільг, виплат, а і мізерна пенсія на старість.
Звертаємось до роботодавців, які надають перевагу виплаті заробітної плати «в конвертах» з проханням, проявити свою громадянську позицію, легалізувати реальну заробітну плату працівників і не прирікати їх на низькі соціальні виплати