Підприємці – платників єдиного податку 1-3 груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено відповідні зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.
Термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів».
Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Також нагадуємо, що з грудня 2016 року оновлений Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, які дозволені до використання суб’єктами господарювання усіх форм власності (наказ Державної фіскальної служби України від 14.12.2016 №1019). З реєстром та коментарем до нього можна ознайомитись за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html
З 17 грудня 2016 року суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з купівлі – продажу готівкової іноземної валюти, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. За незастосування РРО передбачено застосування фінансових санкцій та накладення адміністративного штрафу. Позицію Національного банку України з даного приводу можна прочитати тут:https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=40920121&cat_id=55838