Ліквідація юридичної особи у процедурі банкрутства, як крайній захід
Начальник управління погашення боргу ГУ ДФС в області Олена Фокіна звертає увагу підприємств-боржників, що одним із заходів стягнення заборгованості є ліквідація юридичної особи у процедурі банкрутства.
Фахівець пояснює, що визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури здійснюється за рішенням суду. Ліквідацією є припинення діяльності суб’єкта підприємницької діяльності, визнаного арбітражним судом банкрутом, з метою здійснення заходів по задоволенню вимог кредиторів шляхом продажу його майна. Таким чином, ця процедура є заключною у справі про банкротство і вийти з неї можливо лише одним шляхом – через мирову угоду, звісно якщо сторони зможуть досягти згоди на даному етапі. Під мировою угодою у справі о банкрутстві розуміється домовленість між боржником та кредиторами відносно відстрочення або розстрочення, а також прощення (списання) кредиторами боргів, що оформлюється угодою всіх сторін.
У процедурі ліквідації немає фінансового оздоровлення – тут вже реалізується майно боржника. Тому для боржника це є критичною відміткою його підприємництва. Для кредиторів ліквідація боржника також не є привабливою, так як при реалізації майнових активів кредитори отримують у декілька разів менше, ніж їх балансова вартість. Тому Державна фіскальна служба ініціює ліквідацію або погоджується на ініціативи інших кредиторів боржника лише у разі відсутності у останнього майнових і немайнових активів.
Олена Фокіна інформувала, що у процедурі банкрутства по Чернігівській області сьогодні перебуває 68 суб’єктів господарювання із загальною сумою боргу понад 100 млн. грн., з них 66 боржників з сумою боргових зобов’язань 96 млн. грн. вже знаходяться у стадії ліквідації.