Прилуцька об’єднана державна податкова інспекція
Меню компанії:
Новина за 20-11-2012 | 12 років тому!
Чергові зміни до Податковому кодексі України!
Законом України № 5214-VI від 02.10.2012р. внесено зміни до Податкового кодексу України. Наведемо деякі з цих змін:
1.Внесено зміни в визначенні термінів «інвестор» та "кооперативні виплати", які тепер вживаються у значенні відповідно до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" та Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію".
2. Встановлено строк проведення документальної позапланової перевірки фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників - 3 робочі дні, якщо за два останні календарні роки:
платником податку подано податкову декларацію про відсутність доходів від провадження господарської діяльності;
платник податку не зареєстрований як платник податку на додану вартість;
в органах податкової служби відсутня податкова інформація щодо:
використання платником податку найманої праці фізичних осіб;
відкритих платником податку рахунків у банках та інших фінансових установах.
3. Викладено в новій редакції ст. 156 ПКУ щодо особливостей оподаткування страховика.
4.З 1 січня 2013 року змінюється п165.1.24 ПКУ щодо умов не включення до складу оподатковуваного доходу фізичної особи, доходу від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою.
5. Доповнено перелік платників ПДВ, до їх числа включено особу - інвестора (оператора), який веде окремий податковий облік, пов’язаний з виконанням угоди про розподіл продукції.
6. До операцій звільнених від оподаткування ПДВ віднесено створення, постачання, просування, реставрація і розповсюдження національного культурного продукту в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
7. Тепер не є платниками збору за здійснення деяких видів діяльності фельдшерські, фельдшерсько-акушерські пункти, сільські дільничні лікарні, амбулаторії, амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, що розташовані в сільській місцевості, за умови, що у сільській місцевості відсутні аптеки або структурні підрозділи аптек, роздрібна торгівля лікарськими засобами здійснюється працівниками таких пунктів, лікарень, амбулаторій, які мають медичну освіту, та виключно за переліком, встановленим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, а також на підставі договорів, укладених із ліцензіатом, що має ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами.
8.Зазнав змін Розділ XVIII ПКУ «Особливості оподаткування платників податків в умовах дії угоди про розподіл продукції».
Ця новина відноситься до: