У раз анулюванням банком боргу за неповернутим кредитом, громадянин зобов’язаний подати річну декларацію та сплатити податок на доходи фізичних осіб, - наголошує завідувач сектору адміністрування майнових платежів Прилуцької ОДПІ Валентина Кривошей.
До загального оподаткованого доходу громадянина включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, зокрема, у вигляді суми богу, анульованого ( прощеного) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності,- звертає увагу посадовець.
Якщо кредитор повідомляє платника податку – боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або шляхом надання повідомлення боржнику під підпис особисто про анулювання ( прощення) боргу та включає суму анульованого ( прощеного) боргу до податкового розрахунку доходу, нарахованого ( сплаченого) на користь платника податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано (прощено), такий боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.
Тобто, якщо банком анульовано суму боргу за неповернутим громадянином кредитом, такий громадянин зобов’язаний до 30 квітня 2015 року надати декларацію про майновий стан і доходи. Сума податкового зобов’язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2015 року. Зазначений дохід оподатковується податком на доходи за ставкою 15 відсотків.
Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17%.