Штрафи за виготовлення та продаж підпільного алкоголю збільшилися
Покарання за порушення на ринку алкогольної продукції стали суворішими. Відповідні зміни до законодавства набрали чинності з 4 вересня. Як повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Ігор Пирог, нововведення передбачають штраф у сумі 85 тисяч гривень за виготовлення спирту без наявності ліцензії. За підпільне виготовлення алкогольних напоїв з будь-якого спирту оштрафують не менше, ніж на 15 тисяч гривень. За оптову чи роздрібну безліцензійну торгівлю спиртом, алкоголем або тютюном доведеться сплатити 17 тисяч, а раніше за це штрафували лише на 1,7 тис.грн.
Оптова торгівля коньяком, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за ціною, яка нижче мінімально встановленої законодавством, штраф становить 10 тисяч гривень. На стільки ж оштрафують і за роздрібну торгівлю за цінами, які перевищують максимальні роздрібні. Раніше за це штраф був не менше 1 тисячі гривень.
Тож продавці спиртного мають зважити, чи вигідно тепер порушувати законодавство? Відповідь однозначна – ні.
У відділі контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів нагадують про перелік документів, які потрібні для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Перш за все, необхідно подати заяву. До неї додати довідку про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі. Також потрібна платіжне доручення з відміткою банку про сплату.
У заяві додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.
У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта господарювання), подається заява про оформлення ліцензії на новому бланку у зв'язку зі зміною відомостей, зазначених у виданій ліцензії.