Обачність та обережність при виборі контрагентів не завадить
Як розповіли в Управлінні аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області, за результатами моніторингу діяльності одного з підприємств реального сектору економіки встановлено формування податкового кредиту від підприємства з ознаками «фіктивності».
Так, Підприємство-замовник, що виробляє електрообладнання, здійснюючи пошук складових для термінового виконання замовлення, придбало їх у Підприємства - постачальника, яке створено невстановленими особами.
Зокрема, громадянин, який зазначений в реєстраційних документах Підприємства - постачальника як засновник та директор, виявився непричетним до створення цього підприємства та ведення останнім будь-якої господарської діяльності, не замовляв печатки, не отримував ключі електронного цифрового підпису.
Враховуючи наявну доказову базу, яка свідчить про нереальність здійсненої операції, податківцями проведено документальну перевірку.
Під час перевірки встановлено відсутність укладеного договору постачання між вказаними підприємствами. Слід зазначити, що у відповідності до вимог Господарського Кодексу України умови про предмет у господарському договорі повинні визначати вимоги до якості продукції, з додержанням умов, що забезпечують захист інтересів кінцевих споживачів товарів.
Підприємством-замовником не враховано те, що у разі відсутності укладеного договору зазначені та інші норми законодавства не дають можливості відповідальним службовим особам «замовника» бути обізнаними про ділову репутацію на ринку відповідних товарів та про дійсне джерело походження товарів, що купуються у «постачальника» для їх подальшої реалізації, чи в якості сировини для виробництва готової продукції.
Отже, Підприємством–замовником не дотримано принципу обачності та обережності при виборі контрагентів.
За результатами проведеної перевірки підприємству реального сектору економіки донараховано близько 200 тисяч гривень податку на додану вартість.