Дохід від спадщини: щоб правильно відобразити у формі №1ДФ
Відповідно до чинного законодавства видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, здійснюється нотаріусом або в сільських населених пунктах – уповноваженою на це особою відповідного органу місцевого самоврядування та за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку на доходи фізичних осіб та військового збору з вартості об’єкта спадщини.
Згідно із внесеними у 2017 році до ст.174 ПКУ змінами інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину, до контролюючого органу щокварталу подають:
Нотаріус за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса та/або в сільських населених пунктах – уповноважена на це особа відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
У податковому розрахунку обов’язково зазначається сума доходу у вигляді вартості успадкованого майна, отриманого платником податку, а саме спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення.
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, (форма №1ДФ) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4.
Більш детально про ознаки, які відображаються в податковому розрахунку йдеться у листі ДФС України від 31.07.2017 №20169/7/99-99-13-01-03-17 «Про проведення роз’яснювальної роботи».