25.07.2017
За реалізацію складної побутової техніки без РРО передбачено штраф
Застосування реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) для підприємців, які реалізують складну побутову техніку, є обов’язковою умовою. Про це вкотре нагадують фахівці Начало формы
Конец формы
Головного управління ДФС у Чернігівській області. Застосовувати РРО зобов’язані суб’єкти господарювання, які здійснюють:
розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг;
операції з приймання готівки для подальшого її переказу.
Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу РРО застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн. грн.
Платники єдиного податку першої — третьої груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, зобов’язані проводити розрахунки за такі товари через зареєстровані належним чином РРО. Зазначена норма не залежить від обсягу доходу. Термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону про РРО вживається у значенні, наведеному в Законі № 1023. Так, п. 25¹ ст. 1 Закону № 1023 визначено, що технічно складні побутові товари — непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та ін.), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк. Постановою № 231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - Перелік), який містить вісім груп товарів. Щодо можливостей не застосування РРО товарів, які входять до зазначеного переліку та були у використанні, в т.ч. мобільних телефонів, побутової техніки, фізособам – підприємцям – платникам ЄП зазначаємо, що Перелік не передбачає винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні. Якщо на господарському об'єкті підприємця - платника єдиного податку одночасно реалізуються як товари, продаж яких має здійснюватись із обов'язковим застосування РРО, так і будь-які інші товари, то належним чином зареєстрований та переведений у фіскальний режим РРО повинен застосовуватись під час продажу всіх наявних на господарському об'єкті товарів.