05.08.2013
ЗА МАТЕРІАЛАМИ „ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ”
Минулого тижня Прилуцькою ОДПІ проведено сеанс „гарячої лінії” на тему „Особливості заповнення та подання звітності за формою 1 ДФ, зміни щодо податку на нерухоме майно відмінне від землі, ініціатива Мін доходів – ефективний сервіс „Пульс”.
На запитання платників відповідала начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Проценко Світлана Миколаївна.
Пропонуємо до вашої уваги відповіді на деякі запитання.
Хто повинен подавати 1дф?
Кожен суб’єкт підприємницької діяльності, який нараховує або сплачує доходи на користь фізичних осіб має подавати податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, а простими словами — звіт за формою 1дф. Такий суб’єкт підприємницької діяльності набуває статус податкового агента щодо такої фізичної особи.
Обов’язок складати та подавати до податкової служби звіт за формою 1дф визначено у підпункті «б» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України.
Як відображається у 1дф суми нарахування та виплати доходу приватним підприємцям у різних кварталах?
Відповідно до пункту 177.8 ПКУ суб’єкт підприємницької діяльності, який нараховує (виплачує) доходи на користь приватного підприємця — фізичної особи не утримує податок на доходи фізичних осіб в тому разі, коли приватним підприємцем надано копію документу, який підтверджує його реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності. Проте такі нарахування доходів попадають у розрахунку за формою 1дф у графи 3 та 3а з ознакою доходу «157″ — дохід, виплачений самозайнятій особі.
В разі отримання підприємством товару від приватного підприємця у першому кварталі, а розрахунок за нього у другому, то ці операції попадають у звіт як за перший так і за другий квартал.
Графи 4а та 4 ані в першому, ані в другому кварталі заповнюватися не будуть, оскільки підприємство не є податковим агентом щодо приватного підприємцям, якщо поставка товару здійснювалася у межах його видів діяльності та ним надано копії документу, що підтверджує його державну реєстрацію.
Хто матиме право на отримання пільг по сплаті податку на нерухомість згідно прийнятого законом „Про внесення змін до ст.. 265 ПК України щодо об’єктів житлової нерухомості?
Так дійсно, Верховною Радою 04.07.2013 року було прийнято Закон „Про внесення змін до ст.265 Податкового кодексу України щодо об’єктів житлової нерухомості”, яким передбачено отримання громадянами ряд переваг по сплаті податку на нерухомість.
Згідно даного Закону не будуть обкладатись податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкти житлової нерухомості, що належать прийомним сім’ям, сім’ям опікунів дітей, в яких виховується троє і більше дітей, а також об’єкти житлової нерухомості, що належать дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, але не більше одного такого об’єкта на дитину. Пільги щодо сплати податку не надаватимуться на об’єкти оподаткування, використовувані їх власниками з метою отримання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуваних у підприємницькій діяльності). Міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, і використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Також, даним Законом переглянуто розмір житлової площі, на який будуть надаватися пільги, а саме, ставки податку для фізосіб встановлюються у таких розмірах: - Не більше 1% – для квартири / квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку / будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів; - 2,7% – для квартири / квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку / будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів; - 1% – для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податків, сумарна площа яких не перевищує 740 кв. метрів; - 2.7% – для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податків, сумарна площа яких перевищує 740 кв. метрів. Пільга на сплату податку буде застосовуватися до сукупної житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що належить платникам податків незалежно від кількості таких об’єктів. Однак дані зміни будуть застосовуватись тільки після набрання чинності цього Закону.