СВОЄЧАСНО СПЛАЧУЄМО САМОСТІЙНО ВИЗНАЧЕНІ ПОДАТКОВІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) (далі - Кодекс) передбачено штрафні санкції, якщо платник не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов’язання протягом строків, установлених Кодексом, а саме: протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем подання звітності.
Якщо останній день сплати припадає на вихідний або ж святковий, то сплатити податкове зобов’язання необхідно напередодні.
У свою чергу, п. 129.6 Кодексу передбачено відповідальність банку за порушення з його вини строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом про платіжні системи. У цій ситуації платник звільняється від відповідальності за несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.
Банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, зафіксоване в розрахунковому документі, що надійшов протягом операційного часу банку, у день його надходження.
Банк може виконати доручення клієнта в разі надходження розрахункового документа після закінчення операційного часу не пізніше наступного робочого дня.
Тобто, якщо платник податку надасть банку розрахунковий документ в останній день сплати податку, та ще й після закінчення операційного часу, то податкове зобов’язання буде сплачено несвоєчасно, а отже, платник податку повинен бути готовим сплатити ще і штрафні санкції.