На Чернігівщині горілку продавали дешевше, але з підробленими марками
Суб’єкти підприємницької діяльності при реалізації в роздріб алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального зобов’язані сплачувати 5-відсотковий акцизний податок. Як відомо, такі суми зараховуються до бюджетів міст, міських та селищних рад. А в подальшому вони використовуються на розвиток інфраструктури цих населених пунктів, а отже, на покращення життєдіяльності населення.
Основний фактор збільшення надходжень податку до бюджету - суб’єкти підприємницької діяльності повинні реалізовувати підакцизну групу товарів виключно через реєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). Якщо ж платник ігнорує ці вимоги торгівлі, місцеві бюджети недоотримують вкрай необхідні кошти. Це позначатиметься на розвитку інфраструктури територіальних громад.
Як повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернігівській області Ігор Пирог, протягом першого кварталу органи місцевого самоврядування Чернігівщини отримали від роздрібної торгівлі підакцизними товарами 42 мільйони 70 тисяч гривень акцизного податку.
Працівники Головного управління ДФС у Чернігівській області систематично проводять перевірки суб’єктів господарювання щодо виробництва та обігу підакцизних товарів. За їх результатами до порушників застосовано штрафних фінансових санкцій на суму близько 900 тисяч гривень.
Приміром, днями працівники відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів провели дві перевірки суб’єктів господарювання, які займаються роздрібною торгівлею алкогольних напоїв та тютюнових виробів у Козелецькому районі.
Під час перевірок виявлені порушення. Алкогольні напої реалізовували за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні, а також алкогольні напої продавали з підробленими марками акцизного податку. На етикетках було зазначено, що алкоголь виготовлений у Кіровоградській області.
Штрафна санкція за виявлені порушення становить 10 тисяч гривень та 17 тисяч гривень відповідно.