За перший квартал фахівці підрозділів аудиту юридичних осіб Чернігівської області провели 180 планових та позапланових документальних перевірок юридичних осіб. За цими актами перевірок платникам донараховано сплатити до бюджету грошових зобов’язань у сумі 587 млн. 558 тис. грн. Для порівняння зазначимо, що за весь минулий рік було проведено 751 таку перевірку. З року в рік кількість перевірок зменшується і вони орієнтовані на платників, які мають ризики несплати податків.
Варто зазначити такий аспект, що бувають випадки, коли керівники підприємств не погоджуються з результатами перевірки. Тож, отримавши податкові повідомлення-рішення, вони можуть використати право на адміністративне або судове оскарження. Але при цьому необхідно враховувати, що при вирішенні справи не на користь платника податків, йому необхідно буде за період проведення процедури оскарження сплатити до бюджету, окрім оскарженого грошового зобов’язання і суму пені, нараховану у відповідності до ст.129 Податкового кодексу України.
Фахівці однієї з інспекцій Головного управління ДФС у Чернігівській області провели документальну перевірку підприємства «Д», яке здійснює діяльність у сфері лісового господарства.
Під час перевірки цього підприємства були виявлені порушення. А саме, перевіркою встановлено, що контрагенти-постачальники не могли надати зазначений у договорах обсяг послуг лісозаготівлі. Адже у них не було найманих працівників, які б забезпечили такі обсяги послуг, а також вони не мали необхідних дозволів на виконання вказаного в договорі виду робіт.
Тобто, операції між підприємством "Д" та підприємствами-виконавцями з отримання послуг вчинені з метою ухилення від сплати податків.
Це призвело до заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та авансових платежів з цього податку у сумі 1 мільйон гривень. До платника застосовані штрафні санкції, які разом з виявленою недоплатою склали 1,3 мільйона гривень.
Підприємство використало право на судове оскарження до рівня Верховного суду України, яке вирішено на користь податкових органів. По завершенню судового оскарження підприємство сплатило до бюджету 1,7 мільйона гривень (оскаржена сума грошових зобов’язань та сума пені, нарахована за період судового оскарження).