Якщо профспілка продає путівки за готівку, то повинна мати РРО
Триває сезон оздоровлення і нерідко профспілки звертаються за роз’ясненням щодо деяких нюансів застосування податкового законодавства при продажу путівок. Приміром, одне з актуальних запитань – у яких випадках потрібно проводити розрахунок через касовий апарат.
Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу, що проведення розрахунків за путівки через банківські установи не вимагає обов’язкового застосування РРО.
Якщо ж вартість путівки повністю чи частково оплачується профспілці готівкою, то такі розрахункові операції необхідно проводити через реєстратор розрахункових операцій. Оскільки, відповідно до ст. 2 Закону №265/95-ВР розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги) — оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Його дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.