Новації встановлення ставок земельного податку у 2015 році
На сьогодні особлива увага приділяється наданню права органам місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених Податковим кодексом України, прийняття рішень щодо встановлення ставок та передбачених пільг по земельного податку, що сплачується на відповідній території. Також новаціями законодавства передбачено, що з 1 січня 2015 року плата за землю є складовою податку на майно.
Отже, які особливості встановлення ставок земельного податку?
Як повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області Андрій Шалигін, у 2015 році ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (пункт 274.1 статті 274 Кодексу). (до змін ставка податку становила 1 відсоток від нормативної грошової оцінки).
За ті земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), ставка податку може встановлюватися у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за (п.274.2 ст.274 Кодексу).
У тому випадку, якщо земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів та їх нормативну грошову оцінку не проведено, ставка податку має бути встановлена у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області (п.277.1 ст.277 Кодексу).
Також, відповідно до пункту 271.2 статті 271 Кодексу рішення місцевих рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Нагадуємо, що обов'язковість проведення нормативної грошової оцінки земель передбачеа статтею 13 Закона України “Про оцінку земель”, а періодичність її проведення – не рідше ніж один раз на 5-7 років (повторна) нормативна грошова оцінка – статтею 18 цього ж Закону.
Своєчасне проведення (повторної) нормативної грошової оцінки земельних ділянок в населених пунктах України, в терміни визначені відповідно до діючого законодавства – запорука додаткових надходжень до місцевого бюджету з плати за землю.