10.01.2013
Про підсумки минулого та перспективи прийдешнього року
йшлося в Прилуцькій податковій на нараді. Результатом роботи Прилуцької ОДПІ за 2012 рік стало забезпечення надходжень до зведеного бюджету у сумі понад 4 678,4 млн.грн. податків та зборів, у т.ч. по Ічнянському відділенню – 85,8 млн.грн..
Як зазначив у доповіді начальник Прилуцької ОДПІ Віктор Пахарина, порівняно з показниками 2011 року до державного бюджету додатково надійшло понад 383,1 млн.грн. Збільшилися надходження по податку на прибуток на 19,3 млн.грн., по податку на додану вартість на 85,4 млн.грн., іншим податкам та зборам, а найбільше - по акцизному податку з вітчизняних товарів – на 465,7 млн.грн.
Приріст до минулого року по наповненню місцевих бюджетів за січень - грудень 2012 року склав понад 40,9 млн.грн. або 23,2 відсотки. Як і раніше, податок на доходи фізичних осіб залишається бюджетоформуючим для місцевих бюджетів – це близько 60% всіх надходжень.
Розглянувши загальний результат, присутні перейшли до конкретної оцінки напрацювань окремих підрозділів, обговорили ряд питань по відпрацюванню вже наявних резервів поповнення державної казни та виявленню перспективних напрямів для збільшення податкових платежів.
Зокрема, у 2012 році за рахунок заходів, спрямованих на погашення податкового боргу, до бюджетів усіх рівнів надійшло 3,6 млн.грн. „живих коштів”. Водночас, станом на 1 січня 2013 року податковий борг становить понад 52,6 млн.грн.
Управлінням податкового аудиту у 2012 році проведено 163 перевірки, з яких - 36 планових. Донараховано узгоджених податкових зобов’язань у сумі 3,1 млн.грн. Це менше, ніж 2011 року.
Окреслюючи завдання на найближчу перспективу, Віктор Пахарина зауважив, що з нового року найбільший платник Прилуччини - ПрАТ АТ тютюнова кампанія „В.А.Т. - Прилуки” перейшов на обслуговування до спеціалізованої інспекції по роботі з великими платниками податків.
Крім того, з нового року набрали чинності нові норми Податкового кодексу України. Це і докорінні зміни, які стосуються податку на прибуток, так і менш істотні зміни в оподаткуванні та адмініструванні податків. Наразі важко прогнозувати вплив нововведень на наповнення дохідної частини бюджету. Однак, завдання держави повинні виконуватись за будь – яких умов – в цьому переконані як податківці, так і присутні на заході представники громадських організацій.
„Ми не повинні випускати з поля зору ні один з напрямків роботи та забезпечити виконання всіх поставлених перед інспекцією завдань. Це значить, що потрібно працювати по - іншому – більш фундаментально перебудовувати відносини майже з кожним платником. Необхідно прикласти максимум зусиль для того, щоб не допустити ні зменшення надходжень, ні зниження податкової віддачі по платежах до Державного бюджету”, - підсумував начальник інспекції.